Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovácký rok Kyjov

14. 8. 2007

  

ObrazekLipinka se v sobotu dopoledne 11.8. v Kyjově zúčastnila programu „Písničky

a husličky“, kde v doprovodu cimbálové muziky souboru Kyjovánek zazpívaly starší členky souboru Lipinka písně Zelená je petrželka a Tancovala Majdaléna. Mezi členky Lipinky patří také Petra Vránová, která sólově zazpívala píseň Šly děvčátka na jahody.

 

Slavnostního průvodu se zúčastnili zástupci asi třiceti měst a obcíObrazek našeho regionu. V čele zástupců našeho města šel i pan starosta. Město Vracov pak reprezentovaly dohromady čtyři soubory – dětský soubor Lipinka, folklorní soubory Vracovjan, Lipina, Marýnka s mužským a ženským sborem a závěr patřil muzikantům.

 

Odpoledne patřil park dětských souborům. V pořadu „Vandrovali vandrovníci“ se celkem představilo 9 souborů z Kyjovska – Archlebjánek z Archlebova, Děcka ze Skoronic, Dúbravěnka z Dubňan, Kyjovánek II z Kyjova, Osvětimánek z Osvětiman, Podkověnka ze Svatobořic – Mistřína, Dětský soubor Ratíškovice z Ratíškovic, Ždáničánek ze Ždánic a Lipinka z Vracova. My jsme se v doprovodu cimbálové muziky Vracov předvedly s pásmem„Na svatého Jána“.

Obrazek

Obrazek

V roce 2007 se v Kyjově konal již 17. ročník Slováckého roku. Původně to měly být jen jednodenní slavnosti, ale k velké oblibě folkloristů se rozšířily na čtyři dny – od čtvrtka do neděle. Každý Slovácký rok začíná postavením máje, v průběhu slavností nesmí chybět ani Jízda králů, konec symbolizuje pokácení máje. Letošní ročník proběhl ve dnech 9. – 12. srpna.  

 

Náhledy fotografií ze složky Slovácký rok 2007